geo­graafiline tähis

Hea mainega ja tunnustatud kaup võib sattuda turul konkureerima sarnaste toodetega, mis esitlevad end algupärase toote pähe või kasutavad sama nime. Euroopa Liidu kvaliteedimärgid aitavad kaitsta tootjate huve ja teha ostjale toodete valimise lihtsamaks.

Euroopa Liidu kvaliteedimärkide süsteemis on kasutusel kolm erinevat tähist: kaitstud päritolunimetus (KPN), kaitstud geograafiline tähis (KGT) ja garanteeritud traditsiooniline toode (GTT).

Kvaliteedimärkide süsteem esindab Euroopa toiduainetetootmise tipptaset ning väärtustab kindla määratletud piirkonna päritolu eriliste omadustega tooteid. Kvaliteedimärgid seavad tootjatele unikaalsete toodete osas kõrge kvaliteedistandardi ning pakuvad vahendeid eriomadustega toodete esiletõstmiseks ning reklaamimiseks.

Kaitstud geograafiline tähis (KGT) on üks ELi kvaliteedimärke, mis võimaldab ettevõtjatel konkreetse päritoluga unikaalset toodet kaitsta ebaõiglase konkurentsi eest ning anda tarbijale tagatis toote kvaliteedist ja eripärast.

Estonian vodka on kaitstud geograafiline tähis (KGT) viinale, mille valmistamisel on kasutatud Eestis kasvatatud toorainest valmistatud etüülalkoholi ning Eesti päritolu vett. KGT Estonian vodka registreerimisega tohib seda sõnapaari kasutada toote märgistusel vaid juhul, kui viin on toodetud tehnilises toimikus sätestatud nõudeid järgides.

LOE LÄHEMALT

Lisa kommentaar