mis on Estonian vodka?

Estonian vodka on Eesti viinatootmise parimate traditsioonide kohaselt valmistatud piiritusjook, mis on Euroopa Liidu poolt kaitstud ja tunnustatud. Aga millist Eestis tehtud viina võib Estonian vodkaks nimetada?

Estonian vodka tunnustatud ja kaitstud eriomadused tulenevad Eesti viljast ja veest ning meie põllumajanduse ja viinatootmise traditsioonidest.

Estonian vodka valmistamiseks kasutatakse rukist, nisu või kartulit. Eesti eripärana kasvatatakse teravilja enamuses taliviljana ning talirukis ja talinisu on väga rikkad mineraalainete poolest. Kartul, mida samuti kasutatakse viina tootmiseks, on ise erakordne alustooraine ning muudab lõpptoote maitse- ja lõhnaomadused kergesti äratuntavaks. Estonian vodka maitseomadusi viimistleb ka Eesti maapõue puhas ja mineraaliderikas joogivesi. Estonian vodka maitsenüansse mõjutavad samuti meie viinatootmise traditsioonid.

Viina maitserikkust aitab välja tuua tootmisviis, kus teravilja puhul kasutatakse täistera jämejahvatust ning maitsepuhtuse mõjutajaks on maheviljeluse suur ning taimekaitseväetiste väike osakaal viljakasvatamises.

Lisa kommentaar